مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» توصیه هایی برای سالمندان در فرایند قرنطینه

توصیه هایی برای سالمندان در فرایند قرنطینه


در این دوره ای که هستیم ، افراد مسن بیشتر از همیشه به حمایت ما نیاز دارند. از آنجا که سالمندان در معرض خطر بیشتری قرار دارند ، اقدامات بسیار سختگیرانه ای برای سالمندان در بسیاری از کشورها انجام می شود.


طی هفته‌های گذشته ، ضریب استرس همه سالمندان در سراسر جهان افزایش یافته است. هیچ کس ، به ویژه افراد سالخورده ، در واقع حاضر به انجام چنین اقدامات سختگیرانه و احتیاط آمیز نبودند. در این مقاله ، ما در مورد چگونگی کمک به سالمندان در خانه و اطراف خود در طی فرآیند قرنطینه ، صحبت خواهیم کرد.


افراد سالخورده و افرادی که از برخی بیماری ها رنج می برند ، بیشتر در معرض اثرات خطرناک COVID-19 قرار دارند و بنابراین فشار روانی بیشتری بر آنها وارد می شود. این گروه مهمترین هستند كه به طور کامل از ممنوعیت ها و قوانین پیروی كنند. و مهمترین این قوانین قرنطینه است ، بنابراین افراد در این گروه پرخطر نباید در خیابان بروند.


این یک موضوع بحث برانگیز نیست. خیلی مهم است که برای محافظت از خود و بزرگترهای خود از خانه بیرون نرویم. اما اگر مورد توجه قرار نگیرد و به درستی تنظیم نشود ، فاجعه آفرین خواهد شد.


اگرچه ماندن در خانه وضعیت آسانی نیست ، اما می توان با یک رویکرد مثبت این روند را آسان تر کرد.


مشاوره به سالمندان در فرایند قرنطینه


کاهش تماس برای افراد مسن بسیار مهم است

داده های علمی و تجربه بسیاری از کشورهای جهان نشان می دهد که بزرگترین اقدام علیه شیوع این بیماری انزوا است. بسیار مهم است که ارتباط فیزیکی با دیگران نداشته باشید ، خصوصاً برای افراد مسن.


بیایید جنبه های مثبت این وضعیت را بررسی کنیم. با بیرون رفتن و ماندن در خانه نمی توان خطر انتقال بیماری را کاهش داد و از آن جلوگیری کرد. این امر به ویژه برای افراد مسن بسیار مهم است. از این طریق می توانند از سلامتی خود محافظت کنند ، زندگی خوبی را در کنار عزیزان خود داشته و در کنار آنها باشند.


درک اینکه شرایط موقتی است مهم است

به یاد داشته باشید اقدامات قرنطینه یک اقدام موقت است که برای محدود کردن شیوع بیماری انجام می شود. به عبارت دیگر ، این اقدام برای کاهش سرعت شیوع بیماری و کنترل اوضاع است. این انزوا برای همیشه دوام نخواهد داشت. در حقیقت هرچه مردم از قوانین و اقدامات قرنطینه پیروی کنند ، زودتر تصور می شود که این وضعیت پیش بیاید.


به خود یادآوری كنید كه وقتی به نظر می رسد انزوا غیرقابل تحمل است ، این موقتی است و دو یا سه ماه طولانی ترین طول آن خواهد بود. تنها کاری که باید در این فرآیند انجام دهید این است که خود را متقاعد کنید که از وقت خود نهایت استفاده را ببرید. بنابراین ، می توانید این تجربه را در آینده برای شما لحظه ای دلپذیر بسازید.


افرادی که دارای یک باغ کوچک ، حیاط یا بالکن کوچک هستند می توانند چند ساعت در این مناطق بمانند.


این که از وقت خود استفاده خوبی کنید مهم است

برای افرادی که وقت زیادی را در خانه می گذرانند ، شروع به کلافگی کاملاً طبیعی است. شما باید سعی کنید وقت خود را با فعالیتهای مثبتی انجام دهید که انجام آنها آسان است.


همچنین ، باید مراقب باشید که الگوهای خواب و غذای عادی خود را تغییر ندهید. سعی کنید در زمانی که صبح بطور معمول از خواب بلند می شوید بمانید ، اگر می خواهید دوش بگیرید ، صبحانه بخورید و برای یک روز جدید آماده شوید. تمام روز را در لباس خواب خود ، جلوی تلویزیون نگذرانید.


در فرآیند قرنطینه چه کاری می توانید انجام دهید؟


شما می توانید در این مدت یک کتاب خوب بخوانید.

این سوال با توجه به سلایق ، علاقه ها و سرگرمی های شما پاسخ های بسیاری دارد. لیستی از کارهایی که می توانید در خانه انجام دهید تهیه کنید و مدتهاست که می خواهید آن را انجام دهید. به عنوان مثال، سازماندهی لباس یا کتاب ، اتمام پروژه ای که مدتی به حالت تعلیق در آمده ...


همچنین می توانید با ادامه سرگرمی های خود که به دلیل کمبود وقت از برنامه روزمره خود حذف کرده اید ، این دوره را سپری کنید. به عنوان مثال، نوشتن ، نقاشی ، بافندگی ، باغبانی. به منظور جمع آوری افکار ، می توانید خاطرات خود را در آنجا بنویسید که احساسات و افکار خود را در مورد این دوره بنویسید.


در فرآیند قرنطینه در ارتباط ماندن با سالمندان مهم است


مهم است که سالمندان با خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار کنند. بیرون نرفتن از خانه به معنای این نیست که باید همه ارتباطات با عزیزانمان را قطع کنیم. ما می توانیم از طریق تلفن و اینترنت با آنها ارتباط برقرار کنیم.


سالمندان می توانند این دوره را ارزیابی کنند تا بهتر یاد بگیرند که چگونه از دستگاه های تکنولوژیکی برای حفظ ارتباط مردم استفاده کنند. این ایده خوبی است که با خویشاوندان خود در تماس باشید ، به آنها بگویید که شما خوب هستید . میتوانید گروه های کوچکی از پیام ها را تنظیم کنید تا در صورت لزوم به یکدیگر کمک کنید و در ارتباط باشید.


همچنین باید از اخبار و تحولات ، خصوصاً در فرآیند قرنطینه ، برای سالمندان ، از طریق روزنامه ها ، رادیو یا تلویزیون ، همواره فراهم آورید. با این وجود ، هر آنچه را که در این فرآیند گوش می دهید یا خوانده اید ، باور نکنید و فقط به منابع بسیار معتبر توجه کنید. همچنین به یاد داشته باشید که خواندن و تماشای چیزهای سرگرم کننده مهم است!


سرانجام ، به یاد داشته باشید که هر روز که می گذرانید و طی این دوره قرنطینه می شوید موفقیتی است! با گذشت هر روز ، زمان ماندن در انزوا یک روز دیگر کاهش می یابد!


ترجمه شده از سایت : sagligabiradim.com

فرم ارسال نظر  دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   ساخت وبلاگ   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! مشاهده