چگونه COVID-19 بر بدن تأثیر می گذارد

» چگونه COVID-19 بر بدن تأثیر می گذارد

COVID-19 چه تأثیری در بدن دارد؟ Coronavirus باعث تب بالا ، سرفه و گرفتگی بینی می شود. در صورت بدتر شدن عفونت می تواند منجر به نارسایی تنفسی و مرگ شود.


COVID-19 ویروسی است که طی چند هفته گذشته بیشتر کره زمین را لرزاند. عفونت ناشی از این ویروس اکنون به یک بیماری همه گیر تبدیل شده است و به تعداد بسیار زیادی از افراد به ویژه در چین و اروپا منتقل می شود. با این حال ، هنوز هم بسیاری از افراد از تأثیر این ویروس بر روی ارگانیسم انسان آگاهی ندارند. بنابراین امروز ما به این سؤال پاسخ خواهیم داد: COVID-19 چگونه بر بدن تأثیر می گذارد؟


coronavirus متعلق به یک خانواده متفاوت از ویروس ها است که می تواند منجر به شرایط پزشکی مختلف شود. به طور خاص ، COVID-19 ویروسی با منشأ حیوانی است که در اثر جهش ویروس ایجاد شده است. این ویروس برای اولین بار در دسامبر سال 2019 در ووهان ، شهر چین کشف شد.


این گونه جدید قبلاً هرگز در انسان وجود نداشته است. بزرگترین مشکل این عفونت این است که ظرفیت گسترش آن بسیار زیاد است. علاوه بر این ، میزان مرگ و میر در افراد مسن و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف بیش از 15٪ است.


بنابراین علائم کروناویروس چیست؟ COVID-19 چه تأثیری در بدن دارد؟ در ادامه به این سؤالات پاسخ خواهیم داد.


چگونه COVID-19 بر بدن تأثیر می گذارد?!


COVID-19 ویروسی است که می تواند تعدادی از مشکلات را ایجاد کند. در بسیاری از موارد عفونت - تقریباً 80٪ موارد - افراد فقط علائم خفیفی را تجربه می کنند. این علائم به تدریج ظاهر می شود و معمولاً عوارضی ایجاد نمی کند. این علائم عبارتند از:


تب بالا: معمولاً در حدود 38 درجه سانتیگراد.

گلو درد

سرفه

احتقان بینی

فرسودگی جسمی و درد عمومی عضلات


با این حال ، هر فرد می تواند یک مورد جدی تر از عفونت ایجاد کند. این امر به ویژه در مورد افراد مسن و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف صدق می کند. در این موارد ، افراد در تنفس مشکل دارند و عفونت می تواند منجر به نارسایی تنفسی شود.


جمعیت در معرض خطر شامل بیماران دیابتی و فشار خون بالا و افراد دارای مشکلات قلبی نیز می شود. علائم در صورت ضربان به طور متوسط ​​5 روز پس از ابتلا به ویروس ظاهر می شود. با این حال ، دوره ظهور COVID-19 می تواند تا 14 روز طول بکشد. به عبارت دیگر ، ممکن است بین تعامل فرد با ویروس و بروز اولین علائم 14 روز طول بکشد.


تب بالا یکی از علائم اصلی کرونا ویروس است.


پخش COVID-19 چگونه است؟


COVID-19 عمدتاً از طریق قطراتی که از سیستم تنفسی ما بیرون می آید پخش می شود. اینها قطره های کوچکی هستند که هنگام سرفه یا عطسه به وجود می آیند. بنابراین ، کارشناسان می گویند که ویروس از فردی به فرد دیگر ، به ویژه در گروه های بزرگی از مردم و جمعیت گسترش می یابد.


این ویروس می تواند در مسافت 1 تا 2 متر حرکت کند ، یعنی مسافت ایمنی است که ما باید برای حفظ بین خودمان و افراد دیگر حفظ کنیم. با این حال ، به نظر می رسد که این ویروس تنها وسیله انتقال نیست.


طبق گزارش های علمی ، این قطره های ریز همچنین می توانند اشیاء و سطوح را آلوده کنند. این بدان معنی است که یک فرد سالم می تواند عفونت را بدست آورد زیرا با یک شیء آلوده در تعامل است.


علاوه بر این ، توجه به این نکته ضروری است که کودکان یک گروه مهم در این بیماری هستند. با این حال ، این به دلیل سیستم ایمنی کودکان نیست. این بیشتر به دلیل تمایل کودکان به لمس کردن به هر جایی که می بینند و اشیاء موجود در دست خود به دهان خود هستند. بنابراین ما باید به خصوص در مورد کودکان بسیار مراقب باشیم زیرا آنها به راحتی می توانند ناقل شوند و COVID-19 را بر روی افراد دیگر پخش کنند.


كودكان می توانند ناقل coronavirus باشند و ویروس را به سالمندان و گروههای خطر دیگر منتقل كنند.


چگونه می توان از انتشار COVID-19 جلوگیری کرد؟


برای جلوگیری از شیوع COVID-19 ، ابتدا باید هنجارهای وضع شده توسط کشور خود را رعایت کنیم. در بسیاری از کشورها ، بسیار مهم است که شهروندان مدتی در خانه خود بمانند. دولت ها به مردم دستور دادند كه در صورت لزوم ، خانه های خود را ترك كنند.


علاوه بر این ، بسیار مهم است که همه مرتباً دست خود را بشویند. استفاده از صابون و آب کافی خواهد بود ، اما می توانید از ضد عفونی کننده های دستی با الکل نیز استفاده کنید. ما همچنین باید اشیاء و سطحی را که ممکن است آلوده باشد تمیز کنیم.


علاوه بر این ، افرادی که در تماس با شخصی قرار گرفته اند که کرونا ویروس داشته اند ، باید ماسک بپوشند. به همین ترتیب ، هنگام سرفه یا عطسه ، بهتر است بینی و دهان خود را با دستمال یکبار مصرف بپوشانید و سپس آن را دور بیندازید. اگر دستمال ندارید ، باید از قسمت داخلی آرنج خود استفاده کنید.


ما نمی توانیم از این واقعیت که با همه گیری سر و کار داریم نادیده بگیریم. برای اطمینان از این که مشکل در اسرع وقت حل خواهد شد ، همه ما باید هر کاری را که بر سر ما می گذارد انجام دهیم. اگر علائمی را نشان دادید ، سعی کنید با خدمات اورژانس تماس بگیرید و از افراد دیگر دوری کنید.


ترجمه شده از سایت : sagligabiradim.com


آخرین مطالب این وبلاگتعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
بلیط هواپیما چارتریبلیط هواپیما چارتریخرید بلیط ارزان هواپیما چارتری
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی  لوازم خانگی   |   ساخت وبلاگ   |   ساروج